trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jarlave
7
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
135
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,522 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,373 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,634 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,309 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,794 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,954 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,881 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,114 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,079 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,844 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,620 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,195 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,290 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,507 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,691 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,083 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,811 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,202 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,095 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,572 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,794 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,568 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,164 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,678 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,531 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,460 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,789 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,637 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,213 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,307 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,194 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,422 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,298 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,250 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
24,976 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,778 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,994 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,321 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,353 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,798 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
23,989 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,595 votes
10
— Totally Ninja!
75%
X-Men
22,011 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,262 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,765 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,228 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,006 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,674 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,737 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,976 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,484 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup