trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jarlave
7
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
267
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
79%
Mad Max: Fury Road
46,261 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,117 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,385 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,337 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,570 votes
7
— Good
74%
Split
32,536 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,906 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,394 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,286 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,775 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,088 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,527 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,603 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,513 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,267 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,216 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,885 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,553 votes
7
— Good
74%
Brave
24,088 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,410 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,954 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,364 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,358 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,195 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,692 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,406 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,228 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,173 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,045 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,491 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,267 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,033 votes
7
— Good
65%
Baywatch
20,007 votes
7
— Good
77%
District 9
19,868 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,179 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,107 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,055 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,901 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,698 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,380 votes
7
— Good
72%
Bad Moms
18,138 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,445 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,315 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,972 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,653 votes
7
— Good
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,456 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,442 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,684 votes
7
— Good
67%
xXx: Return of Xander Cage
15,341 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,167 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,131 votes
7
— Good
66%
Allegiant
14,928 votes
7
— Good
66%
Power Rangers
14,880 votes
7
— Good
63%
Pixels
14,782 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,689 votes
7
— Good
64%
Men in Black: International
14,676 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,417 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,306 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,298 votes
7
— Good
68%
Tomorrowland
14,294 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup