trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
maxime labalette
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
545
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
82%
Deadpool
108,661 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,476 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,775 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,491 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,744 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,408 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,879 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,559 votes
7
— Good
80%
Logan
60,724 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,050 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,132 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,279 votes
4
— Poor
77%
Arrival
56,635 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,957 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,024 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,503 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,970 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,870 votes
3
— Bad
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,514 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,713 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,227 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,852 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,806 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,226 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,984 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,774 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,388 votes
7
— Good
81%
Joker
46,920 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,817 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,206 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,199 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,636 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,328 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,214 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,149 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,598 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,104 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,588 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,476 votes
5
— Meh
76%
Black Panther
46,364 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,848 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,254 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,513 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,109 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,608 votes
5
— Meh
77%
Get Out
41,104 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,200 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,572 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,465 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,110 votes
8
— Great
82%
Up
38,902 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,254 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
39,823 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,116 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,254 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,362 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,409 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,634 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,579 votes
9
— Superb
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup