Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Karan Rahar
2
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Guardians of the Galaxy
98,618 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,214 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,847 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,356 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
57,780 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
57,004 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,348 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
53,786 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,704 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,376 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
50,013 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
49,361 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
48,045 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
47,272 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,798 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
45,279 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,091 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,875 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,788 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,903 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
41,190 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
41,033 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
40,117 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
34,026 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
31,297 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,609 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,747 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,613 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,507 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
17,455 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Hangover Part II
16,577 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,488 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,570 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,540 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,421 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The 40 Year Old Virgin
11,700 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Enola Holmes 2
5,965 votes
10
— Totally Ninja!
83%
3 Idiots
4,345 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Drishyam
1,001 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Zindagi Na Milegi Dobara
824 votes
10
— Totally Ninja!
77%
OMG: Oh My God!
540 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Fukrey
222 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sherlock Holmes and Dr. Watson: A Perfect Chemistry
71 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Don't F*#% With John Wick
19 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch