trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason Olsen
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,657 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,910 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,338 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,584 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,278 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,803 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,502 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,068 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,217 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,778 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,535 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,142 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Brazil
4,484 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paddington 2
6,558 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,947 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Solaris
1,717 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,088 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Harold and Maude
1,388 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,781 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,996 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Shape of Water
22,386 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,704 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Phantom Thread
4,628 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,812 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Bad Moms
18,149 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Walk Hard: The Dewey Cox Story
1,581 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Big Chill
631 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Green Room
6,540 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Life
21,910 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spider Baby
208 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Phantasm
1,057 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,233 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Annihilation
21,078 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Thoroughbreds
2,364 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Guest
4,132 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Solaris
2,428 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Personal Shopper
2,288 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Beyond the Black Rainbow
670 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Haywire
2,665 votes
10
— Totally Ninja!
54%
The D Train
742 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup