trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason Murphy
7
followers
Houston, TX
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
32
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
Breaking Bad
97,668 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Wire
15,578 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Band of Brothers
16,585 votes
8
— Great
91%
The Sopranos
15,245 votes
8
— Great
89%
Game of Thrones
131,533 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Shield
4,391 votes
8
— Great
86%
It's Always Sunny in Philadelphia
10,480 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Venture Bros.
1,463 votes
6
— Fair
86%
Deadwood
5,113 votes
8
— Great
85%
Seinfeld
12,208 votes
8
— Great
85%
House
30,034 votes
8
— Great
85%
Archer
11,486 votes
6
— Fair
85%
Friends
41,498 votes
8
— Great
84%
South Park
19,278 votes
8
— Great
84%
Arrested Development
12,620 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Vikings
25,556 votes
6
— Fair
84%
Boardwalk Empire
9,122 votes
8
— Great
84%
Dexter
39,127 votes
8
— Great
83%
Luther
7,678 votes
8
— Great
81%
Survivorman
242 votes
8
— Great
81%
Lost
32,832 votes
8
— Great
81%
Ray Donovan
5,642 votes
8
— Great
81%
How I Met Your Mother
41,597 votes
8
— Great
81%
The Life & Times of Tim
248 votes
6
— Fair
79%
The Big Bang Theory
61,155 votes
8
— Great
77%
A Football Life
55 votes
6
— Fair
77%
Hard Knocks
235 votes
6
— Fair
73%
Sleepy Hollow
5,258 votes
6
— Fair
72%
Bar Rescue
407 votes
6
— Fair
68%
Talking Bad
87 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Underemployed
142 votes
6
— Fair
61%
Committed
19 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup