trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan
2
followers
Essex, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
130
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,676 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,489 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,781 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,418 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,283 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,033 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,976 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,739 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,812 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,230 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,782 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,825 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,348 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,224 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,156 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,477 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,869 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,115 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,824 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,637 votes
8
— Great
79%
Dune
36,524 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,942 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,264 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,656 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,892 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,682 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,258 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,029 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,667 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,691 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,282 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,006 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,684 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,298 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,746 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,393 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,183 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,290 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,339 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,785 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,074 votes
8
— Great
81%
1917
24,823 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,576 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,228 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,049 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,821 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,257 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,312 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,363 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,278 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,493 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,647 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,773 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,176 votes
8
— Great
77%
Drive
19,645 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,672 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,929 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,801 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,034 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup