Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
jcoretv
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
385
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
85%
Interstellar
74,039 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,871 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,039 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,936 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,545 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,912 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,295 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,037 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,609 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,624 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,341 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,875 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,856 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,532 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
45,539 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,258 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,253 votes
8
— Great
80%
Zootopia
45,091 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,921 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,359 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
42,145 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,996 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,478 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,933 votes
8
— Great
82%
Up
39,391 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,506 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,375 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,686 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,200 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,638 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,565 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,825 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,102 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,026 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,949 votes
8
— Great
74%
It
29,445 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,903 votes
8
— Great
84%
Alien
28,057 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,893 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,578 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,431 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,379 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,212 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,427 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,417 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,386 votes
8
— Great
74%
Brave
24,315 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,417 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,732 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,680 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
22,018 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,897 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,655 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,602 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,224 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,806 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,742 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,646 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,514 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,861 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup