trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jeannie
VIP
6
0
followers
Minneapolis, Minnesota
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
75%
Wonder Woman
56,515 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,371 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,652 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,891 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,114 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,913 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,584 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,015 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,355 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,688 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,636 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,164 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,195 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,102 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Black Widow
24,002 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Ghostbusters
22,454 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,703 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Frozen II
15,048 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Luca
11,415 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Promising Young Woman
8,120 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,712 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,075 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Don't Worry Darling
5,375 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Carol
4,910 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Isn't It Romantic
5,216 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Togo
3,672 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Billy Elliot
3,497 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fear Street: 1666
3,652 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Downton Abbey
3,337 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Olaf's Frozen Adventure
2,433 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Half of It
2,342 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Bao
2,085 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mickey's Christmas Carol
1,874 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Blinded by the Light
1,364 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,022 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Knock Down the House
518 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Float
457 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Saving Face
433 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Central Park Five
330 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Just Friends
238 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cherry Grove Stories
4 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup