trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jeff in Seattle
VIP
8
3
followers
Seattle, WA
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,620 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,688 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,143 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,337 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,116 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,585 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,421 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,860 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,899 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,668 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,520 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,463 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,691 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,858 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,031 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,522 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,149 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,638 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,215 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,460 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,466 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,402 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,024 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,743 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
11,853 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pretty Woman
9,993 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Contact
8,738 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,634 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The NeverEnding Story
7,192 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dogma
6,749 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Moulin Rouge!
6,714 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Furiosa: A Mad Max Saga
5,734 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Patch Adams
3,393 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Shakespeare in Love
3,135 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Street Cat Named Bob
2,960 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Under the Tuscan Sun
1,206 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Homecoming: A Film by Beyoncé
649 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup