trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
JenovaTrinity
0
followers
Fresno, California
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,032 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,845 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,621 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,692 votes
6
— Fair
79%
Dune
36,338 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
5
— Meh
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,814 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,204 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,096 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,165 votes
4
— Poor
71%
Kong: Skull Island
33,137 votes
7
— Good
84%
Alien
27,230 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,779 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,889 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,596 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,977 votes
6
— Fair
66%
Godzilla
19,297 votes
6
— Fair
80%
The Nightmare Before Christmas
17,034 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,255 votes
4
— Poor
75%
Jumanji
17,101 votes
7
— Good
73%
The Mummy
16,271 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,931 votes
2
— Terrible
80%
Pan's Labyrinth
15,149 votes
9
— Superb
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,543 votes
6
— Fair
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
4
— Poor
75%
Elf
14,555 votes
5
— Meh
78%
Jaws
13,984 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Twilight
16,110 votes
3
— Bad
78%
Predator
13,852 votes
6
— Fair
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,276 votes
7
— Good
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,267 votes
8
— Great
73%
Blade
13,542 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,552 votes
6
— Fair
77%
Beetlejuice
12,239 votes
5
— Meh
81%
The Thing
11,793 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,488 votes
8
— Great
75%
Gremlins
11,142 votes
8
— Great
68%
The Mummy Returns
10,489 votes
5
— Meh
78%
The Wizard of Oz
9,309 votes
8
— Great
69%
Space Jam
9,439 votes
5
— Meh
75%
Halloween
8,944 votes
8
— Great
69%
Blade II
9,220 votes
7
— Good
74%
Hocus Pocus
8,282 votes
6
— Fair
74%
A Nightmare on Elm Street
7,851 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,457 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,799 votes
8
— Great
63%
Blade: Trinity
8,381 votes
6
— Fair
73%
The Addams Family
7,638 votes
8
— Great
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,801 votes
6
— Fair
76%
The NeverEnding Story
7,174 votes
8
— Great
68%
Dune
6,424 votes
7
— Good
70%
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
5,967 votes
6
— Fair
76%
Labyrinth
5,337 votes
8
— Great
67%
Casper
5,633 votes
5
— Meh
74%
Poltergeist
5,303 votes
8
— Great
74%
Carrie
4,980 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup