trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sequel
30
followers
With Carmen Sandiego...
52
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
484
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,646 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,834 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,646 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,087 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,508 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,222 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,441 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,202 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,696 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,333 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,631 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,211 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,577 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,299 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,678 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Pink Floyd: The Wall
2,243 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,159 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,474 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,502 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings
229 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,584 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,018 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,214 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,887 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,775 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,229 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,460 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,673 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,183 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kubo and the Two Strings
12,070 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,621 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,305 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,171 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,336 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,002 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,621 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Blind Side
10,147 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,502 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,924 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,903 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,846 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Lethal Weapon
9,422 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Bad Seeds
430 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,618 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,945 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,353 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Last Samurai
11,295 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Lilo & Stitch
11,237 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,158 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mystic River
7,815 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Godzilla Minus One
6,564 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
17,000 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,550 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,245 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,439 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,072 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,554 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Wind River
14,688 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,450 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,170 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup