trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Matt Jenks
1
follower
Birmingham, United Kingdom
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
40
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
Breaking Bad
97,534 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Chernobyl
26,164 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Taskmaster
1,331 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Last Dance
3,541 votes
6
— Fair
85%
Parks and Recreation
17,483 votes
10
— Totally Ninja!
85%
It's a Sin
1,022 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Planets
174 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Line of Duty
2,222 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Red Dwarf
2,096 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Dexter
39,093 votes
9
— Superb
84%
Mindhunter
12,161 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Derry Girls
2,566 votes
8
— Great
83%
Happy Valley
1,908 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Ozark
12,800 votes
9
— Superb
82%
Modern Family
25,376 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Lost
32,796 votes
10
— Totally Ninja!
81%
James Acaster: Repertoire
266 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Crime Story
3,844 votes
9
— Superb
78%
The Test
79 votes
9
— Superb
77%
New Girl
15,483 votes
8
— Great
76%
Manhunt
322 votes
8
— Great
75%
Giri/Haji
653 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sunderland 'Til I Die
306 votes
8
— Great
75%
Vigil
1,109 votes
9
— Superb
75%
Devs
3,157 votes
9
— Superb
74%
The Serpent
1,350 votes
8
— Great
74%
Des
759 votes
8
— Great
74%
The Outlaws
543 votes
9
— Superb
74%
Criminal: United Kingdom
793 votes
9
— Superb
73%
Baptiste
370 votes
7
— Good
72%
Sherwood
287 votes
8
— Great
72%
Appropriate Adult
122 votes
8
— Great
72%
Cheaters
45 votes
8
— Great
70%
The Thief, His Wife and the Canoe
175 votes
7
— Good
70%
The Confession Killer
372 votes
6
— Fair
70%
The Slap
152 votes
7
— Good
69%
The Pembrokeshire Murders
351 votes
7
— Good
68%
The Tourist
928 votes
8
— Great
68%
Inside Man
1,210 votes
7
— Good
67%
Murder Island
19 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup