Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Zombi
0
Followers
0
Following
Kirkland, Quebec
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
216
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
72%
The Menu
15,187 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,514 votes
9
— Superb
73%
A Quiet Place Part II
14,771 votes
7
— Good
78%
Predator
14,274 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
14,101 votes
9
— Superb
70%
Bad Boys for Life
14,637 votes
6
— Fair
71%
The Invisible Man
14,420 votes
7
— Good
67%
Bright
14,804 votes
6
— Fair
74%
RED
13,766 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,223 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
13,095 votes
7
— Good
73%
Prey
13,132 votes
8
— Great
64%
The Purge
13,794 votes
7
— Good
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,488 votes
6
— Fair
71%
Extraction
13,016 votes
8
— Great
73%
Wrath of Man
12,768 votes
3
— Bad
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,809 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,643 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,753 votes
8
— Great
66%
The Expendables
12,937 votes
4
— Poor
69%
Cloverfield
12,533 votes
7
— Good
78%
Blood Diamond
11,674 votes
8
— Great
79%
The Game
11,396 votes
7
— Good
67%
The Purge: Election Year
12,073 votes
6
— Fair
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,695 votes
4
— Poor
70%
Escape Plan
11,200 votes
5
— Meh
65%
Terminator Salvation
11,535 votes
5
— Meh
72%
Uncut Gems
10,893 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,574 votes
8
— Great
69%
The Platform
10,881 votes
6
— Fair
74%
Doctor Sleep
10,505 votes
7
— Good
74%
Speed
10,462 votes
7
— Good
75%
Starship Troopers
10,273 votes
8
— Great
77%
Inside Man
10,065 votes
8
— Great
68%
The Expendables 2
10,602 votes
4
— Poor
76%
Lord of War
9,954 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
10,056 votes
6
— Fair
72%
Sicario: Day of the Soldado
10,173 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,879 votes
9
— Superb
77%
Law Abiding Citizen
9,776 votes
8
— Great
74%
Collateral
9,928 votes
8
— Great
75%
The Town
9,890 votes
7
— Good
74%
Shooter
9,888 votes
7
— Good
72%
The Transporter
10,006 votes
8
— Great
78%
Lethal Weapon
9,593 votes
9
— Superb
71%
RED 2
10,000 votes
7
— Good
68%
Riddick
10,142 votes
6
— Fair
68%
Escape Room
10,162 votes
5
— Meh
74%
Den of Thieves
9,724 votes
6
— Fair
78%
Man on Fire
9,362 votes
6
— Fair
74%
Zero Dark Thirty
9,621 votes
6
— Fair
74%
From Dusk Till Dawn
9,543 votes
9
— Superb
69%
Greenland
9,867 votes
6
— Fair
66%
The Expendables 3
9,863 votes
4
— Poor
77%
First Blood
9,099 votes
8
— Great
69%
Blade II
9,540 votes
6
— Fair
75%
Halloween
9,153 votes
7
— Good
75%
Equilibrium
9,105 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,899 votes
7
— Good
71%
The Black Phone
9,159 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch