Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jessie
0
Followers
0
Following
New York, New York
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
135
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
The Avengers
66,839 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,385 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,696 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,034 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,270 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,233 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,895 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,966 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,839 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,582 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,050 votes
8
— Great
83%
Memento
26,610 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,802 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,503 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,926 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,357 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
22,191 votes
8
— Great
73%
Looper
22,199 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,439 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,210 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
20,182 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
19,391 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,583 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,554 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,956 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
18,017 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,613 votes
8
— Great
78%
Cast Away
15,460 votes
8
— Great
67%
Hancock
16,316 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,961 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
14,818 votes
8
— Great
76%
Beetlejuice
14,007 votes
8
— Great
73%
Blade
14,093 votes
8
— Great
78%
Moon
13,160 votes
8
— Great
72%
Armageddon
13,429 votes
8
— Great
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,833 votes
8
— Great
71%
American Pie
13,107 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,396 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,702 votes
8
— Great
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,906 votes
8
— Great
72%
Rango
10,799 votes
8
— Great
65%
The Dictator
11,226 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
10,059 votes
8
— Great
76%
The Illusionist
9,825 votes
8
— Great
74%
Den of Thieves
9,753 votes
8
— Great
73%
Grease
9,633 votes
8
— Great
69%
Warm Bodies
9,714 votes
8
— Great
78%
American Gangster
9,110 votes
8
— Great
77%
Contact
8,976 votes
8
— Great
72%
Chronicle
9,228 votes
8
— Great
71%
The Black Phone
9,208 votes
8
— Great
60%
Noah
10,009 votes
8
— Great
68%
Lights Out
9,374 votes
8
— Great
70%
The Ring
9,018 votes
8
— Great
67%
47 Ronin
8,964 votes
8
— Great
65%
Van Helsing
9,062 votes
8
— Great
75%
Dirty Dancing
8,341 votes
8
— Great
65%
Brightburn
8,783 votes
8
— Great
66%
A Cure for Wellness
8,623 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
8,088 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch