Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jessie
0
Followers
0
Following
New York, New York
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
54
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Avengers: Infinity War
57,767 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,360 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,804 votes
9
— Superb
78%
Titanic
31,657 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,810 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,055 votes
9
— Superb
76%
300
25,687 votes
9
— Superb
67%
Alien: Covenant
25,621 votes
9
— Superb
74%
X-Men
22,810 votes
9
— Superb
76%
The Equalizer
21,762 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,424 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
19,745 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
19,131 votes
9
— Superb
74%
Constantine
15,895 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,554 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,647 votes
9
— Superb
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,375 votes
9
— Superb
71%
The Book of Eli
12,728 votes
9
— Superb
65%
300: Rise of an Empire
13,066 votes
9
— Superb
78%
Black Hawk Down
10,852 votes
9
— Superb
72%
Flight
10,048 votes
9
— Superb
70%
The Island
9,798 votes
9
— Superb
73%
The Mule
9,228 votes
9
— Superb
61%
Army of the Dead
9,899 votes
9
— Superb
68%
Pearl Harbor
8,551 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,901 votes
9
— Superb
77%
All Quiet on the Western Front
7,962 votes
9
— Superb
70%
Underworld: Evolution
8,095 votes
9
— Superb
70%
Safe House
7,447 votes
9
— Superb
67%
American Reunion
7,382 votes
9
— Superb
71%
Vanilla Sky
7,007 votes
9
— Superb
72%
The Road
6,593 votes
9
— Superb
75%
Bram Stoker's Dracula
6,395 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Rise of the Lycans
6,604 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,167 votes
9
— Superb
66%
Renfield
5,967 votes
9
— Superb
69%
Swordfish
5,837 votes
9
— Superb
77%
Donnie Brasco
5,347 votes
9
— Superb
80%
Hotel Rwanda
5,179 votes
9
— Superb
72%
Rocky Balboa
5,246 votes
9
— Superb
81%
For a Few Dollars More
4,903 votes
9
— Superb
72%
Team America: World Police
4,370 votes
9
— Superb
71%
Conan the Barbarian
4,248 votes
9
— Superb
66%
Daybreakers
4,236 votes
9
— Superb
78%
Carlito's Way
3,522 votes
9
— Superb
64%
Thir13en Ghosts
3,494 votes
9
— Superb
76%
The Warriors
3,061 votes
9
— Superb
79%
The Ten Commandments
2,217 votes
9
— Superb
62%
The Fourth Kind
2,438 votes
9
— Superb
59%
You Should Have Left
2,330 votes
9
— Superb
69%
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood
1,738 votes
9
— Superb
75%
Dave Chappelle: The Closer
1,567 votes
9
— Superb
66%
Batman: Death in the Family
567 votes
9
— Superb
52%
Tethered
101 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch