trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jex
VIP
4
0
followers
Lynnwood, Washington
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
376
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
Guardians of the Galaxy
96,256 votes
8
— Great
86%
Inception
71,497 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,312 votes
6
— Fair
78%
Avatar
59,843 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,131 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,807 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,548 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
49,283 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,013 votes
5
— Meh
79%
Moana
48,843 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,101 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,392 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,600 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,539 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,181 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,113 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,991 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,941 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,521 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,451 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,773 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,337 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
38,960 votes
6
— Fair
82%
Up
38,754 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,522 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,300 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,455 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,415 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,938 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,829 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,266 votes
7
— Good
84%
Coco
31,500 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,637 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,350 votes
6
— Fair
78%
Wreck-It Ralph
28,365 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,004 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,459 votes
6
— Fair
78%
Tangled
26,094 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,211 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,209 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,090 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,043 votes
6
— Fair
80%
Aladdin
22,926 votes
8
— Great
75%
X-Men
21,976 votes
8
— Great
68%
Annihilation
20,998 votes
5
— Meh
76%
Kung Fu Panda
20,132 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,639 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,427 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Snowpiercer
19,052 votes
9
— Superb
70%
Barbie
19,043 votes
9
— Superb
72%
Aladdin
19,018 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,852 votes
6
— Fair
80%
The Nightmare Before Christmas
17,007 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,606 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,908 votes
6
— Fair
73%
Ralph Breaks the Internet
15,641 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,388 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,378 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,874 votes
8
— Great
60%
Fantastic Four
14,180 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup