trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jikon
4
followers
District 9
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
230
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
65%
Suicide Squad
58,797 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,430 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,293 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,507 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,578 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,428 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,171 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,455 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,558 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,264 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,168 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,829 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,720 votes
7
— Good
72%
Thor
39,327 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,018 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,675 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,448 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,775 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,796 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,297 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,070 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,886 votes
7
— Good
70%
Venom
33,737 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,657 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,518 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,171 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,140 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,123 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,712 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,527 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,061 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,694 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,638 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,631 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,460 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,150 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,612 votes
7
— Good
74%
It
29,065 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,033 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,558 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,417 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,401 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,363 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,275 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,199 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,040 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,880 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,108 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,494 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,802 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,859 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,709 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,664 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,520 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,871 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,731 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,566 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,527 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,410 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,378 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup