trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jikon
4
followers
District 9
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
164
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,538 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,388 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,322 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,809 votes
8
— Great
80%
Logan
60,658 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,968 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,038 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,223 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,542 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,897 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,891 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,647 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,645 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,138 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,760 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,128 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,924 votes
8
— Great
81%
Joker
46,824 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,126 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,532 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,046 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,433 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,312 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,408 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,788 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,040 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,711 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,153 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,496 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,408 votes
8
— Great
82%
Up
38,836 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,633 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,356 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,514 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,528 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,004 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,889 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,320 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,213 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,843 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,575 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,608 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,671 votes
8
— Great
84%
Coco
31,574 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,946 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,717 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,891 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,253 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,222 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,792 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,372 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,789 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,958 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,752 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,233 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,689 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,027 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,975 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,504 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup