trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
John Harper
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
149
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Gladiator
32,354 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,509 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,085 votes
8
— Great
82%
Lion
13,326 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,370 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,857 votes
8
— Great
81%
Togo
3,655 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,095 votes
8
— Great
80%
Logan
60,415 votes
8
— Great
79%
Moana
48,737 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,082 votes
8
— Great
79%
A Street Cat Named Bob
2,953 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,845 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,847 votes
8
— Great
79%
The Count of Monte Cristo
3,444 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,033 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,536 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,361 votes
8
— Great
78%
A Little Princess
839 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,289 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,460 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,094 votes
8
— Great
77%
Dark Waters
5,564 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,783 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,620 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,134 votes
7
— Good
77%
Patriots Day
10,494 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,550 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,123 votes
8
— Great
76%
The Book of Henry
3,259 votes
7
— Good
76%
Holiday Inn
585 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,451 votes
7
— Good
76%
Stargate: Continuum
1,969 votes
7
— Good
76%
Collateral Beauty
10,026 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,314 votes
8
— Great
75%
A Dream of Christmas
281 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Deepwater Horizon
17,408 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,307 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,441 votes
8
— Great
75%
Yankee Doodle Dandy
250 votes
9
— Superb
75%
Oklahoma City
282 votes
7
— Good
75%
The Shack
5,555 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,805 votes
8
— Great
74%
The Way of the Dragon
1,304 votes
8
— Great
74%
Pete's Dragon
8,093 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,900 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,445 votes
7
— Good
74%
The Foreigner
9,928 votes
7
— Good
73%
Going in Style
11,974 votes
7
— Good
73%
Spies in Disguise
5,300 votes
7
— Good
73%
Homo Sapiens
54 votes
6
— Fair
73%
Déjà Vu
8,472 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,101 votes
6
— Fair
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,427 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,797 votes
8
— Great
72%
Their Finest
1,366 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,673 votes
8
— Great
72%
Logan Lucky
10,000 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup