trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Jim222001
VIP
6
195
followers
Long Island NY
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,539
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
24
25
26
65%
Suicide Squad
58,671 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,804 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,826 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,020 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,507 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,882 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,125 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,125 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,008 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,085 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,876 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,666 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,339 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,403 votes
7
— Good
70%
Venom
33,566 votes
7
— Good
74%
Split
32,362 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,152 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,412 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,013 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,558 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,819 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,502 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
29,954 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,365 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,073 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,477 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,434 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,256 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,406 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,791 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,037 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,801 votes
7
— Good
73%
Cars
26,537 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,046 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,337 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,498 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,844 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,676 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,479 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,622 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,752 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,139 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,526 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,786 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,026 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,660 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,428 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,126 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,237 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,537 votes
7
— Good
70%
Minions
24,345 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,225 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,459 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,230 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,789 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,627 votes
7
— Good
72%
Central Intelligence
22,873 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,460 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,106 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,124 votes
7
— Good
1
2
3
24
25
26
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup