trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jimi Wikman
VIP
8
0
followers
Täby kyrkby, Sweden
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
119
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,361 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,723 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,335 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,146 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,447 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,832 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,777 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,257 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,104 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,982 votes
6
— Fair
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,396 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,201 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,115 votes
5
— Meh
71%
X-Men: Apocalypse
36,966 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,269 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,205 votes
6
— Fair
70%
Venom
33,714 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,509 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,012 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,896 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,495 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,157 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,158 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,299 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,628 votes
6
— Fair
63%
The Mummy
25,241 votes
6
— Fair
71%
The Matrix Revolutions
22,430 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,716 votes
9
— Superb
73%
Looper
21,732 votes
6
— Fair
70%
Solo: A Star Wars Story
22,139 votes
6
— Fair
64%
Independence Day: Resurgence
22,916 votes
5
— Meh
83%
Aliens
20,100 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,190 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,426 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,585 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,222 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,593 votes
6
— Fair
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,158 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,706 votes
6
— Fair
83%
Dune: Part Two
16,519 votes
8
— Great
70%
The Legend of Tarzan
17,891 votes
6
— Fair
73%
The Equalizer 2
16,420 votes
6
— Fair
73%
The Mummy
16,255 votes
7
— Good
64%
The Meg
16,205 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,827 votes
6
— Fair
77%
Wind River
14,648 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,661 votes
7
— Good
66%
Allegiant
14,902 votes
6
— Fair
66%
Power Rangers
14,865 votes
7
— Good
70%
The Angry Birds Movie
14,128 votes
7
— Good
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,229 votes
7
— Good
73%
Blade
13,528 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Blood Wars
13,798 votes
8
— Great
64%
Geostorm
13,980 votes
7
— Good
73%
Prey
12,633 votes
6
— Fair
65%
Mortal Engines
13,055 votes
7
— Good
64%
Gods of Egypt
13,069 votes
8
— Great
60%
Jupiter Ascending
13,108 votes
8
— Great
56%
Green Lantern
13,519 votes
7
— Good
68%
Salt
11,908 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup