trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jamie Bright
VIP
8
2
followers
Stafford
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
280
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,568 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,469 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,538 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,012 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,081 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,839 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,290 votes
8
— Great
79%
Moana
49,014 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,500 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,827 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,866 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,547 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,284 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,203 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,039 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,795 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,651 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,616 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,975 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,181 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,911 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,373 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,365 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,831 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,798 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,417 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,338 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,321 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,002 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,584 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,548 votes
8
— Great
75%
Sing
25,450 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,846 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,740 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,327 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,241 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,068 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,580 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,439 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,970 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,883 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,384 votes
8
— Great
68%
Ted
22,381 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,251 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,497 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,438 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,282 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,920 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,449 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,293 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,104 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,064 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,693 votes
8
— Great
69%
Murder on the Orient Express
18,923 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,808 votes
8
— Great
77%
Taken
18,639 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,298 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,148 votes
8
— Great
70%
Glass
17,946 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,658 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup