trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
João Miguel de Carvalho
2
followers
Omicron Persei 8
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
324
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,230 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,160 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,387 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,966 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,389 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,619 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,115 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,196 votes
8
— Great
80%
Logan
60,491 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,760 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,065 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,354 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,346 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,817 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,762 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,698 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,727 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,501 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,467 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,924 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,630 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,185 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,921 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,541 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,187 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,898 votes
8
— Great
81%
Joker
46,600 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,354 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,345 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,033 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,967 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,520 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,576 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,335 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,068 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,169 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,073 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,912 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,631 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
40,937 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,474 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,159 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,073 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,693 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,363 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,274 votes
7
— Good
72%
Thor
39,242 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
38,923 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,893 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,454 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,233 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,922 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,798 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,552 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,986 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,703 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,959 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,678 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,153 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,049 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup