trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
João Coelho
VIP
3
8
followers
Portugal
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
121
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,801 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,636 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,795 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,067 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,798 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,621 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,503 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,866 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,094 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,377 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,610 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,668 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,620 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,686 votes
9
— Superb
73%
The Secret Life of Pets
32,264 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,802 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,778 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,418 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,127 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,479 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,482 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,122 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
28,003 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
27,927 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,778 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,503 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,453 votes
9
— Superb
71%
The Boss Baby
25,230 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,482 votes
9
— Superb
69%
Divergent
24,038 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,438 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,617 votes
9
— Superb
63%
Assassin's Creed
23,439 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,741 votes
9
— Superb
69%
Life
21,908 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,710 votes
9
— Superb
70%
Despicable Me 3
20,314 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,104 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,913 votes
9
— Superb
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,953 votes
9
— Superb
69%
Murder on the Orient Express
18,925 votes
9
— Superb
66%
Transformers: The Last Knight
19,123 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,877 votes
9
— Superb
65%
The Dark Tower
16,669 votes
9
— Superb
63%
Transformers: Age of Extinction
16,625 votes
9
— Superb
66%
Insurgent
15,866 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,053 votes
9
— Superb
65%
San Andreas
15,633 votes
9
— Superb
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,076 votes
9
— Superb
66%
Cars 2
15,341 votes
9
— Superb
68%
The Day After Tomorrow
14,797 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,176 votes
9
— Superb
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,547 votes
9
— Superb
72%
Cars 3
13,644 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Blood Wars
13,823 votes
9
— Superb
73%
The Simpsons Movie
13,417 votes
9
— Superb
73%
Going in Style
11,996 votes
9
— Superb
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,955 votes
9
— Superb
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,888 votes
9
— Superb
71%
The Polar Express
11,863 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup