trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
JoF
5
followers
Hapton, Burnley, Lancashire, England
76
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
185
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Doctor Strange
65,795 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,213 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,532 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,452 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,704 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,750 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,506 votes
7
— Good
79%
Dune
36,336 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,313 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,571 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,937 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,473 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,296 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,885 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,587 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,517 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,538 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,115 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,595 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,348 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,343 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,334 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,173 votes
7
— Good
69%
Life
21,866 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,664 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,261 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
21,128 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,885 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,716 votes
7
— Good
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,169 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,795 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,438 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,145 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,865 votes
7
— Good
69%
London Has Fallen
17,527 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,250 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,166 votes
7
— Good
62%
2012
16,886 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,451 votes
7
— Good
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,435 votes
7
— Good
64%
The Meg
16,225 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,211 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,146 votes
7
— Good
73%
American Made
15,861 votes
7
— Good
68%
Rampage
15,520 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,679 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,679 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,897 votes
7
— Good
73%
A Quiet Place Part II
13,740 votes
7
— Good
62%
Jurassic World Dominion
13,265 votes
7
— Good
68%
The Shallows
12,971 votes
7
— Good
71%
Extraction
12,746 votes
7
— Good
71%
Mission: Impossible III
12,508 votes
7
— Good
72%
What Happened to Monday
12,200 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,117 votes
7
— Good
62%
The Predator
11,979 votes
7
— Good
73%
The Beekeeper
11,936 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup