trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
JoF
5
followers
Hapton, Burnley, Lancashire, England
76
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
652
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
85%
Parasite
33,879 votes
5
— Meh
85%
Gladiator
32,548 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,495 votes
8
— Great
84%
Senna
2,758 votes
5
— Meh
83%
Hacksaw Ridge
30,611 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,146 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,102 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,357 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,916 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,857 votes
8
— Great
81%
Wonder
10,977 votes
6
— Fair
81%
Apollo 11
2,355 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,761 votes
6
— Fair
81%
Spider-Man: No Way Home
31,054 votes
6
— Fair
81%
Life of Brian
10,219 votes
6
— Fair
81%
Togo
3,666 votes
8
— Great
81%
1917
24,738 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
28,944 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,042 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,163 votes
8
— Great
80%
Miracles from Heaven
3,360 votes
7
— Good
80%
Rush
13,127 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,610 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,713 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,852 votes
6
— Fair
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,460 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,689 votes
8
— Great
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
1,978 votes
6
— Fair
79%
Spotlight
16,067 votes
8
— Great
79%
Dune
36,243 votes
7
— Good
79%
Captain Fantastic
12,240 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,848 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,125 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,079 votes
9
— Superb
79%
McLaren
309 votes
6
— Fair
79%
Casino Royale
21,235 votes
7
— Good
79%
Megan Leavey
3,374 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,450 votes
5
— Meh
78%
Only the Brave
4,838 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,175 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,678 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,055 votes
6
— Fair
78%
Man on Fire
9,083 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,666 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,906 votes
9
— Superb
78%
I Am Bolt
352 votes
3
— Bad
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,771 votes
6
— Fair
78%
A Man Called Otto
7,639 votes
8
— Great
78%
Control
1,157 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,759 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,310 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,982 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,485 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,779 votes
7
— Good
77%
Hotel Mumbai
3,845 votes
7
— Good
77%
Miss Sloane
5,186 votes
6
— Fair
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,673 votes
6
— Fair
77%
Searching
10,386 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,899 votes
7
— Good
77%
King Richard
5,228 votes
8
— Great
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup