Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
johnnz
0
Followers
1
Following
Banska Bystrica
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Avengers
66,898 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,847 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,443 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,795 votes
8
— Great
81%
Joker
48,681 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,019 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,117 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,158 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,463 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,271 votes
8
— Great
82%
Up
39,826 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,086 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,069 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,999 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,980 votes
8
— Great
72%
Aquaman
32,057 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,553 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,594 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,155 votes
8
— Great
72%
Tenet
26,341 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,751 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,635 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
17,140 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
16,007 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,621 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,954 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
15,154 votes
8
— Great
82%
Lion
13,505 votes
8
— Great
65%
Mortal Engines
13,277 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
12,014 votes
8
— Great
71%
The Old Guard
10,880 votes
8
— Great
65%
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
10,883 votes
8
— Great
78%
Little Women
8,458 votes
8
— Great
75%
The Big Sick
8,551 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,252 votes
8
— Great
72%
The Secret Life of Pets 2
8,283 votes
8
— Great
72%
Hunter Killer
7,089 votes
8
— Great
71%
Alpha
5,846 votes
8
— Great
75%
Christopher Robin
5,344 votes
8
— Great
72%
The Highwaymen
5,094 votes
8
— Great
77%
Hotel Mumbai
3,930 votes
8
— Great
71%
The Angry Birds Movie 2
3,785 votes
8
— Great
71%
The 33
2,655 votes
8
— Great
76%
A Dog's Way Home
2,139 votes
8
— Great
67%
Sherlock Gnomes
2,101 votes
8
— Great
80%
Partly Cloudy
1,775 votes
8
— Great
62%
Can You Keep a Secret?
1,788 votes
8
— Great
69%
Rolling to You
496 votes
8
— Great
80%
Adele One Night Only
284 votes
8
— Great
63%
Tom and Jerry: Paws for a Holiday
13 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch