trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
John Metcalfe
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
77%
Get Out
41,013 votes
7
— Good
74%
Split
32,506 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,878 votes
7
— Good
68%
Inferno
19,755 votes
7
— Good
70%
Keeping Up with the Joneses
12,257 votes
7
— Good
61%
Downsizing
11,477 votes
7
— Good
66%
The King's Man
10,645 votes
7
— Good
75%
The Town
9,655 votes
7
— Good
69%
American Assassin
9,680 votes
7
— Good
70%
Swiss Army Man
7,802 votes
7
— Good
69%
Green Room
6,520 votes
7
— Good
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,199 votes
7
— Good
71%
Unlocked
4,974 votes
7
— Good
71%
Run
4,875 votes
7
— Good
60%
The Snowman
5,193 votes
7
— Good
72%
Desperado
4,447 votes
7
— Good
72%
The Courier
3,864 votes
7
— Good
69%
What If
3,059 votes
7
— Good
72%
Belfast
2,937 votes
7
— Good
63%
The Wrong Missy
2,722 votes
7
— Good
75%
Deliverance
2,238 votes
7
— Good
68%
24 Hours to Live
2,287 votes
7
— Good
68%
The Good Neighbor
1,953 votes
7
— Good
66%
The Postcard Killings
1,840 votes
7
— Good
62%
The Angriest Man in Brooklyn
1,186 votes
7
— Good
62%
Blackway
1,186 votes
7
— Good
65%
The Program
1,061 votes
7
— Good
64%
The Love Punch
734 votes
7
— Good
63%
The Secrets We Keep
564 votes
7
— Good
63%
Dear Dictator
466 votes
7
— Good
73%
My Christmas Love
408 votes
7
— Good
59%
Big Stone Gap
157 votes
7
— Good
65%
Off the Menu
95 votes
7
— Good
58%
Family Squares
36 votes
7
— Good
55%
Crush
31 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup