trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
johnpfromnaug
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,322 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,485 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,421 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,813 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,764 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,994 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,238 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,031 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,084 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
46,953 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,112 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,692 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,958 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
40,981 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,191 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,118 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,852 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,595 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,028 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,847 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,303 votes
6
— Fair
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,670 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,433 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,177 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,162 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,071 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,510 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
27,856 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,488 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jason Bourne
24,837 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,815 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,291 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,312 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,739 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,317 votes
6
— Fair
71%
Central Intelligence
22,925 votes
9
— Superb
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,318 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,178 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,632 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Independence Day: Resurgence
22,907 votes
6
— Fair
83%
Aliens
20,089 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sully
20,370 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,451 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
18,848 votes
6
— Fair
68%
Inferno
19,742 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,525 votes
9
— Superb
68%
The Great Wall
19,704 votes
6
— Fair
79%
The Bourne Ultimatum
18,129 votes
10
— Totally Ninja!
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,539 votes
9
— Superb
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,652 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,409 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,169 votes
9
— Superb
72%
Jack Reacher
17,136 votes
10
— Totally Ninja!
69%
London Has Fallen
17,515 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
16,820 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,837 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Conjuring 2
16,279 votes
6
— Fair
69%
The Girl on the Train
16,863 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,638 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup