trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan
1
follower
Devon, UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
107
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,519 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,995 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,308 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,396 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,038 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,054 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,419 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,661 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,544 votes
7
— Good
80%
Young Frankenstein
4,039 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,594 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,638 votes
7
— Good
79%
For the Birds
2,696 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,929 votes
7
— Good
79%
Ponyo
6,694 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,711 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,243 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,385 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,691 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,187 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,883 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,520 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,953 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,694 votes
7
— Good
78%
This Is England
2,139 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,320 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,646 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,201 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,576 votes
7
— Good
77%
Billy Elliot
3,493 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,475 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,720 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,993 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,239 votes
7
— Good
77%
Planet of the Apes
5,454 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,005 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
7
— Good
76%
Brokeback Mountain
7,080 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,874 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,896 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,675 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,376 votes
7
— Good
75%
Oliver Twist
195 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,524 votes
7
— Good
75%
Halloween
8,944 votes
7
— Good
75%
Saw
14,241 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,749 votes
7
— Good
74%
Batman
12,122 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,850 votes
7
— Good
74%
The Wicker Man
1,984 votes
7
— Good
74%
Bridge to Terabithia
5,385 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
7
— Good
74%
School of Rock
10,167 votes
7
— Good
74%
Carrie
4,979 votes
7
— Good
73%
X2
18,013 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,391 votes
7
— Good
73%
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
3,799 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup