Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Josey Morton
VIP
6
4
Followers
1
Following
Tulsa, OK
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Guardians of the Galaxy
98,778 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,239 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,483 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,061 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,994 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,151 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,805 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,060 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,805 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,102 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
41,087 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,287 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,094 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,783 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,796 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,363 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,943 votes
8
— Great
84%
Coco
32,496 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,220 votes
8
— Great
70%
Venom
34,513 votes
8
— Great
74%
Split
33,216 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,310 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,660 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,262 votes
8
— Great
72%
Aquaman
32,071 votes
8
— Great
66%
Justice League
32,028 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
29,757 votes
8
— Great
74%
Brave
24,521 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,800 votes
8
— Great
70%
Minions
24,920 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,549 votes
8
— Great
76%
Nobody
20,104 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,506 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,475 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,465 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,831 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,965 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,746 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,564 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
17,021 votes
8
— Great
65%
The Dark Tower
16,835 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,896 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,986 votes
8
— Great
68%
Rampage
15,751 votes
8
— Great
70%
Ender's Game
15,219 votes
8
— Great
78%
Children of Men
14,185 votes
8
— Great
76%
Beetlejuice
14,170 votes
8
— Great
71%
The Invisible Man
14,461 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,997 votes
8
— Great
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,548 votes
8
— Great
65%
Mortal Engines
13,283 votes
8
— Great
73%
Going in Style
12,103 votes
8
— Great
66%
6 Underground
11,651 votes
8
— Great
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,296 votes
8
— Great
74%
Doctor Sleep
10,541 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
10,115 votes
8
— Great
80%
A Dog's Purpose
9,638 votes
8
— Great
72%
Flight
10,062 votes
8
— Great
66%
The Lone Ranger
9,856 votes
8
— Great
74%
Mrs. Doubtfire
9,266 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch