trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Joshua
6
followers
Dominican Republic
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
119
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
49,656 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,267 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,253 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,276 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,595 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,740 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,375 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,848 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,641 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,298 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,230 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,290 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,018 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,277 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,694 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,224 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,783 votes
8
— Great
81%
Casino
9,602 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,307 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,782 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,040 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,517 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,374 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,781 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,868 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,204 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,175 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,740 votes
8
— Great
79%
Metropolis
2,975 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,476 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,292 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,200 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,945 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,854 votes
8
— Great
78%
Clouds
865 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,156 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,010 votes
8
— Great
78%
American Gangster
8,886 votes
8
— Great
78%
The Notebook
11,897 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,945 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,165 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,202 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,994 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,975 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
17,025 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,561 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,112 votes
8
— Great
77%
King Richard
5,255 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,649 votes
8
— Great
76%
Burrow
638 votes
8
— Great
76%
Marshall
1,652 votes
8
— Great
76%
The Insider
2,431 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,483 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,411 votes
8
— Great
76%
From Up on Poppy Hill
2,320 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,611 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,509 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,412 votes
8
— Great
76%
Treasure Planet
6,533 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,310 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup