trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jos Savelberg
VIP
9
22
followers
Heerlen
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
71,562 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,173 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,968 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,073 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,690 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,572 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,207 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,741 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,973 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,495 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,712 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,476 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,369 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,981 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,885 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,291 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,167 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,569 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,895 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,700 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,439 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,206 votes
8
— Great
74%
It
29,063 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,546 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,263 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,197 votes
8
— Great
84%
Alien
27,196 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,188 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,541 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,797 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,479 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,410 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,194 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,950 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,661 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,305 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,690 votes
8
— Great
63%
Assassin's Creed
23,408 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,375 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,190 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,145 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,937 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,318 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,162 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,160 votes
8
— Great
69%
Life
21,850 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,563 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,459 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,372 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,921 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,598 votes
8
— Great
69%
Tomb Raider
20,518 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,235 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,475 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,068 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,786 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,103 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,661 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,506 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,288 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup