trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jorge Patriarca
VIP
8
1
follower
Portugal
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
270
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,489 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,417 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,639 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,509 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,975 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,739 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,229 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,394 votes
8
— Great
81%
Joker
46,921 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,208 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,345 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,224 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,259 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,201 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,115 votes
8
— Great
82%
Up
38,908 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,824 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,120 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,259 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,352 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,741 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,663 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,776 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,925 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,308 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,826 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,006 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,684 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,457 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,266 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,101 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,266 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,290 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,372 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,165 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,537 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,470 votes
8
— Great
76%
300
25,140 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,573 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,027 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,870 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,829 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,618 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,954 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,228 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
24,894 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,192 votes
8
— Great
74%
Brave
24,099 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,214 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,728 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,342 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,849 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,852 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,371 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,642 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,239 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,376 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,062 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,233 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup