trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jerry
8
followers
Henderson, Texas
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
108
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
89%
Game of Thrones
131,440 votes
8
— Great
92%
Breaking Bad
97,571 votes
7
— Good
81%
Lost
32,804 votes
8
— Great
91%
Chernobyl
26,175 votes
8
— Great
84%
Vikings
25,537 votes
7
— Good
82%
Homeland
24,480 votes
9
— Superb
77%
The 100
20,137 votes
8
— Great
79%
The Witcher
19,531 votes
7
— Good
86%
Peaky Blinders
16,304 votes
9
— Superb
91%
The Sopranos
15,234 votes
8
— Great
78%
The Umbrella Academy
13,691 votes
7
— Good
84%
Mindhunter
12,166 votes
9
— Superb
81%
The Mentalist
12,345 votes
8
— Great
79%
Grimm
10,372 votes
8
— Great
82%
Criminal Minds
9,248 votes
8
— Great
83%
Luther
7,673 votes
9
— Superb
80%
NCIS
7,729 votes
9
— Superb
83%
Banshee
7,521 votes
8
— Great
83%
The Originals
7,420 votes
7
— Good
82%
Outlander
6,951 votes
8
— Great
75%
Lost in Space
6,910 votes
8
— Great
82%
The Night Of
5,893 votes
8
— Great
82%
The Killing
5,867 votes
9
— Superb
84%
The Pacific
5,674 votes
8
— Great
78%
Bodyguard
5,777 votes
8
— Great
82%
The Last Kingdom
5,513 votes
9
— Superb
77%
The Sinner
4,854 votes
8
— Great
74%
Locke & Key
4,829 votes
7
— Good
80%
The Fall
4,613 votes
9
— Superb
71%
The Wheel of Time
4,467 votes
7
— Good
70%
V
4,285 votes
8
— Great
77%
Marco Polo
3,966 votes
8
— Great
80%
Making a Murderer
3,833 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
The Rookie
3,700 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Alias
3,622 votes
9
— Superb
74%
The Outsider
3,377 votes
9
— Superb
80%
9-1-1
3,111 votes
9
— Superb
79%
Godless
2,791 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
Reign
2,702 votes
7
— Good
77%
A Discovery of Witches
2,651 votes
8
— Great
79%
The Borgias
2,522 votes
8
— Great
82%
Strike Back
2,396 votes
9
— Superb
84%
Line of Duty
2,225 votes
9
— Superb
82%
Dopesick
2,088 votes
9
— Superb
82%
Animal Kingdom
2,020 votes
7
— Good
76%
Being Human (US)
1,976 votes
7
— Good
82%
Queen of the South
1,765 votes
9
— Superb
64%
Cursed
1,837 votes
7
— Good
78%
Being Human
1,577 votes
8
— Great
77%
The Pillars of the Earth
1,481 votes
8
— Great
74%
The Nevers
1,422 votes
8
— Great
86%
Wentworth
1,239 votes
9
— Superb
84%
Southland
1,227 votes
8
— Great
78%
Ripper Street
1,176 votes
7
— Good
75%
The White Queen
1,197 votes
8
— Great
77%
TURN: Washington's Spies
1,142 votes
9
— Superb
73%
Marcella
1,152 votes
8
— Great
75%
Body of Proof
1,117 votes
8
— Great
70%
Knightfall
1,146 votes
8
— Great
72%
Frontier
1,072 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup