trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
paul davey
VIP
4
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Moana
48,813 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,589 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,596 votes
8
— Great
74%
It
29,027 votes
6
— Fair
72%
The Maze Runner
27,867 votes
9
— Superb
71%
The Boss Baby
25,175 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Assassin's Creed
23,393 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,447 votes
9
— Superb
69%
Tomb Raider
20,502 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,866 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,200 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,266 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,298 votes
8
— Great
65%
The Dark Tower
16,625 votes
8
— Great
64%
The Meg
16,190 votes
7
— Good
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,005 votes
9
— Superb
66%
Cars 2
15,253 votes
7
— Good
69%
Ice Age: Collision Course
11,328 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,141 votes
8
— Great
62%
The Emoji Movie
8,901 votes
8
— Great
76%
The NeverEnding Story
7,155 votes
7
— Good
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,514 votes
8
— Great
72%
Rocky IV
6,193 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,842 votes
7
— Good
68%
The Darkest Minds
4,956 votes
7
— Good
68%
Jackass Forever
3,410 votes
8
— Great
70%
Bronson
3,166 votes
8
— Great
69%
Never Back Down
2,673 votes
9
— Superb
59%
Spawn
2,773 votes
7
— Good
67%
Sherlock Gnomes
2,061 votes
8
— Great
70%
Strange Magic
1,583 votes
8
— Great
70%
Trolls Band Together
1,415 votes
8
— Great
73%
Chitty Chitty Bang Bang
1,381 votes
7
— Good
75%
Stick Man
625 votes
8
— Great
77%
Room on the Broom
560 votes
8
— Great
62%
Monster Island
127 votes
7
— Good
75%
Action Figures
19 votes
8
— Great
75%
Action Figures 2
16 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup