trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jose Soriano
0
followers
Turin
52
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,488 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,782 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,475 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,730 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,425 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,195 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,226 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,480 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,971 votes
6
— Fair
75%
Predestination
14,233 votes
6
— Fair
75%
The Gilded Cage
445 votes
5
— Meh
75%
Equilibrium
8,933 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Shooter
9,668 votes
9
— Superb
74%
Fast Five
15,050 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,509 votes
9
— Superb
72%
The Magic of Belle Isle
608 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
27,978 votes
8
— Great
71%
Fast & Furious 6
16,047 votes
9
— Superb
71%
If I Stay
4,154 votes
7
— Good
71%
Million Dollar Arm
1,735 votes
8
— Great
71%
Sorry If I Call You Love
207 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,867 votes
8
— Great
70%
The Secret: Dare to Dream
963 votes
8
— Great
70%
Step Up Revolution
2,193 votes
7
— Good
69%
The Boxtrolls
3,748 votes
7
— Good
69%
Over the Moon
1,977 votes
6
— Fair
69%
The Way Back
3,365 votes
8
— Great
68%
Mr. Pip
133 votes
8
— Great
68%
Back on Track
120 votes
7
— Good
68%
Step Up All In
2,214 votes
8
— Great
68%
Let's Be Cops
6,673 votes
8
— Great
67%
The November Man
3,786 votes
8
— Great
67%
Premium Rush
3,818 votes
9
— Superb
67%
The People Upstairs
191 votes
4
— Poor
67%
Zulu
845 votes
9
— Superb
66%
Foxcatcher
3,733 votes
5
— Meh
66%
Paris-Manhattan
142 votes
7
— Good
66%
Mea Culpa
137 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Holidate
3,438 votes
6
— Fair
66%
Before I Go to Sleep
3,204 votes
4
— Poor
66%
Yves Saint Laurent
431 votes
6
— Fair
65%
The Little Things
7,147 votes
7
— Good
65%
Closed Circuit
1,108 votes
8
— Great
65%
Taken 3
10,055 votes
6
— Fair
64%
Hit & Run
1,225 votes
5
— Meh
64%
Deliver Us from Evil
3,438 votes
7
— Good
64%
Back in Crime
46 votes
5
— Meh
64%
The Snitch Cartel
44 votes
7
— Good
64%
Barbecue
305 votes
9
— Superb
64%
The Interview
12,538 votes
8
— Great
64%
Hercules
7,324 votes
8
— Great
63%
Cleanskin
735 votes
8
— Great
63%
Love Is in the Air
252 votes
8
— Great
63%
Into the Storm
3,936 votes
7
— Good
63%
After We Collided
2,152 votes
7
— Good
63%
Exodus: Gods and Kings
7,815 votes
8
— Great
62%
The Signal
4,340 votes
4
— Poor
62%
Sky High
431 votes
6
— Fair
62%
S1m0ne
1,066 votes
7
— Good
61%
Roald Dahl's The Witches
4,047 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup