trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
juliosoft
43
followers
Bilbao, Spain
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,703
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
27
28
29
82%
Deadpool
108,359 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,275 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,509 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,166 votes
7
— Good
86%
Inception
71,510 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,218 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,722 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,333 votes
8
— Great
80%
Logan
60,578 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
55,923 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,144 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,446 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,830 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,819 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,402 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,796 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,776 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,559 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,572 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,027 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,692 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,642 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,025 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,846 votes
6
— Fair
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,608 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,255 votes
7
— Good
81%
Joker
46,716 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,654 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,047 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,443 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,099 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,978 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,972 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,973 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,396 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,255 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,130 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,200 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,711 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,393 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
41,973 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,466 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,007 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,115 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,407 votes
6
— Fair
74%
Captain America: The First Avenger
40,996 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,785 votes
7
— Good
82%
Up
38,763 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,199 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,531 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,689 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,973 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,134 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 2
40,229 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,864 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,527 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,027 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,782 votes
8
— Great
72%
Thor
39,294 votes
6
— Fair
1
2
3
27
28
29
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup