Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
JustAnotherDud
VIP
6
Followers
4
Following
Portugal
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
160
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Interstellar
75,378 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,740 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,388 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
43,922 votes
9
— Superb
77%
Get Out
42,113 votes
6
— Fair
78%
Kingsman: The Secret Service
41,746 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,085 votes
8
— Great
79%
Dune
38,451 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,067 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
33,580 votes
6
— Fair
77%
Ex Machina
31,420 votes
6
— Fair
76%
A Quiet Place
29,727 votes
5
— Meh
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,047 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,762 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
24,665 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,978 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,309 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,872 votes
7
— Good
73%
Looper
22,212 votes
6
— Fair
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,201 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,051 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,634 votes
5
— Meh
69%
Barbie
20,482 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
20,225 votes
7
— Good
77%
Drive
20,182 votes
7
— Good
76%
Nobody
20,075 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,343 votes
6
— Fair
74%
Bullet Train
19,164 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,940 votes
8
— Great
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,541 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 4
17,418 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
17,010 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,918 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,518 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,476 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,060 votes
7
— Good
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,530 votes
9
— Superb
69%
Black Panther: Wakanda Forever
15,412 votes
6
— Fair
72%
The Menu
15,300 votes
7
— Good
80%
About Time
14,922 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,667 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,571 votes
5
— Meh
65%
Black Adam
14,529 votes
7
— Good
64%
Pacific Rim: Uprising
14,108 votes
5
— Meh
64%
The Purge
13,832 votes
6
— Fair
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,577 votes
8
— Great
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
13,041 votes
5
— Meh
70%
Horrible Bosses
12,734 votes
7
— Good
72%
What Happened to Monday
12,346 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
12,114 votes
7
— Good
67%
The Purge: Election Year
12,088 votes
7
— Good
70%
The 40 Year Old Virgin
11,706 votes
7
— Good
80%
Deadpool & Wolverine
11,308 votes
9
— Superb
65%
The Dictator
11,228 votes
7
— Good
70%
The Creator
11,179 votes
5
— Meh
57%
Morbius
11,100 votes
5
— Meh
76%
Moneyball
10,756 votes
7
— Good
77%
Searching
10,597 votes
7
— Good
67%
The Purge: Anarchy
10,239 votes
7
— Good
75%
Palm Springs
10,105 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch