trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Frank
2
followers
:waving_black_flag:•:gb:
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
800
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,852 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,891 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,704 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,311 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,285 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,241 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,223 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,600 votes
7
— Good
82%
All Too Well: The Short Film
377 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,306 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,201 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,021 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,173 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,763 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,033 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,138 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,385 votes
7
— Good
80%
Nimona
3,366 votes
7
— Good
80%
Fuelled
31 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,790 votes
7
— Good
80%
Soul
17,731 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,465 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,790 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,679 votes
7
— Good
79%
For the Birds
2,701 votes
7
— Good
79%
Kubo and the Two Strings
12,073 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,322 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,276 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,110 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,838 votes
7
— Good
79%
Dave Chappelle: The Age of Spin
1,366 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,305 votes
7
— Good
78%
Me Before You
16,036 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,328 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,655 votes
7
— Good
78%
The Muppet Christmas Carol
3,584 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,482 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,208 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,802 votes
7
— Good
78%
Paddington 2
6,559 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,491 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,053 votes
7
— Good
78%
The Maker
148 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,957 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
17,010 votes
7
— Good
77%
The Butterfly Effect
15,381 votes
7
— Good
77%
Miss Sloane
5,200 votes
7
— Good
77%
Instant Family
8,116 votes
7
— Good
77%
The Snowman
895 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,495 votes
7
— Good
77%
Waitress: The Musical
141 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,725 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,786 votes
7
— Good
77%
Wind River
14,692 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,061 votes
7
— Good
77%
Luca
11,441 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,290 votes
7
— Good
77%
The Book Thief
5,219 votes
7
— Good
77%
Eddie the Eagle
6,535 votes
7
— Good
77%
Almost Christmas
2,472 votes
7
— Good
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup