Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Lia
2
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
97
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Get Out
42,078 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,244 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,282 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,269 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,587 votes
6
— Fair
63%
Assassin's Creed
23,634 votes
6
— Fair
68%
Tomb Raider
20,789 votes
9
— Superb
70%
Don't Look Up
20,075 votes
8
— Great
69%
Bird Box
19,133 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,709 votes
6
— Fair
70%
Glass
18,329 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,496 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
17,331 votes
8
— Great
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,517 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,755 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,799 votes
8
— Great
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,745 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,350 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,534 votes
5
— Meh
69%
Fast & Furious
13,852 votes
8
— Great
66%
6 Underground
11,639 votes
6
— Fair
65%
Mulan
11,503 votes
6
— Fair
62%
The Circle
11,516 votes
5
— Meh
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,667 votes
5
— Meh
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,994 votes
4
— Poor
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,506 votes
5
— Meh
65%
Code 8
7,609 votes
7
— Good
69%
Hush
6,888 votes
6
— Fair
62%
Charlie's Angels
6,367 votes
6
— Fair
63%
Final Destination 5
5,677 votes
5
— Meh
78%
I Saw the Devil
4,237 votes
7
— Good
73%
The Orphanage
3,455 votes
6
— Fair
60%
The Silence
3,710 votes
5
— Meh
66%
Holidate
3,506 votes
6
— Fair
59%
Red Riding Hood
3,650 votes
3
— Bad
66%
#Alive
2,822 votes
7
— Good
69%
Space Sweepers
2,709 votes
8
— Great
72%
The Half of It
2,398 votes
9
— Superb
56%
Silent Hill: Revelation 3D
2,686 votes
4
— Poor
67%
The Awakening
1,998 votes
7
— Good
73%
Brain on Fire
1,834 votes
7
— Good
72%
The Call
1,829 votes
8
— Great
63%
The Room
1,896 votes
4
— Poor
75%
Forgotten
1,631 votes
9
— Superb
70%
Kingdom: Ashin of the North
1,235 votes
7
— Good
72%
In Your Eyes
1,150 votes
7
— Good
57%
Final Girl
1,262 votes
6
— Fair
56%
Malevolent
1,208 votes
5
— Meh
69%
Gonjiam: Haunted Asylum
1,080 votes
7
— Good
70%
The Flu
1,047 votes
7
— Good
53%
There's Someone Inside Your House
1,172 votes
6
— Fair
64%
Afterlife of the Party
887 votes
6
— Fair
74%
Extreme Job
699 votes
8
— Great
71%
Tunnel
712 votes
8
— Great
75%
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey
681 votes
9
— Superb
78%
Better Days
576 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Ashfall
618 votes
6
— Fair
73%
White Snake
566 votes
8
— Great
62%
A Cinderella Story: Christmas Wish
589 votes
5
— Meh
70%
Animal World
411 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch