trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sofia :v::v::v:
125
followers
suomi
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
106
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,627 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,594 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,079 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,377 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,022 votes
8
— Great
75%
Sing
25,411 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,199 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,158 votes
8
— Great
77%
District 9
19,840 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,438 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,270 votes
8
— Great
66%
Power Rangers
14,877 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,715 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,678 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,050 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,605 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,241 votes
8
— Great
76%
Corpse Bride
9,950 votes
8
— Great
72%
The BFG
9,941 votes
8
— Great
78%
Lethal Weapon
9,398 votes
8
— Great
65%
Hitman: Agent 47
8,976 votes
8
— Great
78%
Fantastic Mr. Fox
8,444 votes
8
— Great
74%
Pete's Dragon
8,101 votes
8
— Great
76%
The NeverEnding Story
7,174 votes
8
— Great
70%
Blended
7,008 votes
8
— Great
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,234 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,156 votes
8
— Great
76%
Goldfinger
6,050 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,957 votes
8
— Great
72%
Smurfs: The Lost Village
5,944 votes
8
— Great
60%
Jennifer's Body
5,688 votes
8
— Great
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,958 votes
8
— Great
71%
Sister Act
4,871 votes
8
— Great
75%
Ronin
4,550 votes
8
— Great
70%
Thunderball
4,201 votes
8
— Great
74%
Dope
4,113 votes
8
— Great
78%
Paprika
3,975 votes
8
— Great
74%
Ip Man 3
3,858 votes
8
— Great
66%
The Discovery
3,716 votes
8
— Great
71%
The Muppets
3,518 votes
8
— Great
79%
Megan Leavey
3,379 votes
8
— Great
71%
The Rescuers
3,035 votes
8
— Great
78%
Rudolph the Red-Nosed Reindeer
2,970 votes
8
— Great
72%
Practical Magic
2,733 votes
8
— Great
70%
Disobedience
1,762 votes
8
— Great
65%
Assault on Precinct 13
1,654 votes
8
— Great
67%
The Limehouse Golem
1,652 votes
8
— Great
71%
All Dogs Go to Heaven
1,586 votes
8
— Great
57%
Asterix at the Olympic Games
1,421 votes
8
— Great
67%
Like Father
1,420 votes
8
— Great
50%
Day of the Dead: Bloodline
1,217 votes
8
— Great
68%
The Invisible Guardian
1,181 votes
8
— Great
71%
Notorious
1,150 votes
8
— Great
55%
Bokeh
1,116 votes
8
— Great
70%
Pete's Dragon
1,034 votes
8
— Great
72%
Gia
993 votes
8
— Great
74%
Nine to Five
940 votes
8
— Great
80%
Sanjuro
717 votes
8
— Great
61%
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again
715 votes
8
— Great
45%
Street Fighter: The Legend of Chun-Li
665 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup