trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sofia :v::v::v:
125
followers
suomi
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
56,530 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,451 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,350 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,242 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,164 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,512 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
27,885 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,210 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
9
— Superb
75%
The Lego Batman Movie
17,634 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,411 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,148 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Blood Wars
13,807 votes
9
— Superb
69%
Happy Death Day
11,708 votes
9
— Superb
68%
Masterminds
9,944 votes
9
— Superb
71%
Bad Boys II
9,932 votes
9
— Superb
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,398 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,309 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,720 votes
9
— Superb
75%
Les Misérables
8,409 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Awakening
8,067 votes
9
— Superb
70%
Underworld: Evolution
7,926 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
9
— Superb
76%
Being John Malkovich
7,088 votes
9
— Superb
69%
Hush
6,758 votes
9
— Superb
73%
The Evil Dead
6,693 votes
9
— Superb
69%
Underworld: Rise of the Lycans
6,470 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,058 votes
9
— Superb
72%
The Bone Collector
5,283 votes
9
— Superb
70%
Napoleon Dynamite
5,114 votes
9
— Superb
73%
Wayne's World
4,571 votes
9
— Superb
84%
Seven Samurai
4,399 votes
9
— Superb
67%
I Kill Giants
3,508 votes
9
— Superb
71%
Hairspray
3,282 votes
9
— Superb
69%
I Don't Feel at Home in This World Anymore
2,866 votes
9
— Superb
74%
Mirage
2,558 votes
9
— Superb
66%
The Perfection
2,462 votes
9
— Superb
63%
Home on the Range
2,306 votes
9
— Superb
79%
A Man Called Ove
2,281 votes
9
— Superb
65%
Momentum
1,981 votes
9
— Superb
71%
Thelma
1,922 votes
9
— Superb
66%
Below Her Mouth
1,625 votes
9
— Superb
62%
The Tall Man
1,563 votes
9
— Superb
68%
The Skeleton Twins
1,379 votes
9
— Superb
69%
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers
1,244 votes
9
— Superb
62%
The Love Witch
1,092 votes
9
— Superb
76%
The Muppet Movie
1,056 votes
9
— Superb
71%
Jack and the Cuckoo-Clock Heart
598 votes
9
— Superb
72%
Dear Zindagi
571 votes
9
— Superb
75%
Palm Trees in the Snow
552 votes
9
— Superb
68%
Happy-Go-Lucky
531 votes
9
— Superb
54%
Wrecked
441 votes
9
— Superb
75%
Neerja
429 votes
9
— Superb
75%
The Good Witch
406 votes
9
— Superb
47%
Ballistic: Ecks vs. Sever
387 votes
9
— Superb
73%
Hour of the Wolf
357 votes
9
— Superb
71%
Mulan: Rise of a Warrior
333 votes
9
— Superb
72%
Sarah Silverman: A Speck of Dust
332 votes
9
— Superb
68%
Copenhagen
330 votes
9
— Superb
65%
A Quiet Passion
295 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup