trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rémy
20
followers
France
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
125
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
65,820 votes
8
— Great
80%
Logan
60,671 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,233 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,152 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,775 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,336 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,199 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,073 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,058 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,605 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,506 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,466 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,051 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,546 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,721 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,230 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,319 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,853 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,585 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,324 votes
8
— Great
74%
Split
32,514 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,477 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,616 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,661 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,683 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,547 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,800 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,799 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,984 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,226 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,951 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,894 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,490 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,304 votes
8
— Great
76%
300
25,096 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,833 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,915 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,397 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,545 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,388 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,891 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,277 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,581 votes
8
— Great
84%
American History X
20,190 votes
8
— Great
68%
Ted
22,345 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,945 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,443 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,223 votes
8
— Great
77%
Drive
19,605 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,025 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,064 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,291 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,455 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,492 votes
8
— Great
77%
Taken
18,583 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,640 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,929 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,261 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,532 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,637 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup