trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Rémy
20
followers
France
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
387
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
88%
The Dark Knight
74,050 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
48,912 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,696 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,556 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
42,956 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,711 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,045 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,650 votes
8
— Great
85%
Interstellar
71,477 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,157 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,191 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,021 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,535 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,078 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,169 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,250 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
32,924 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,230 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,299 votes
8
— Great
83%
Everybody’s Everything
257 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
95,887 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,065 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,466 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
107,825 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,232 votes
8
— Great
82%
Up
38,510 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,465 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,543 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,749 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
64,891 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,711 votes
8
— Great
81%
Joker
46,298 votes
7
— Good
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,297 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,387 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
5,974 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,338 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,245 votes
7
— Good
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,188 votes
8
— Great
80%
Inside Out
42,869 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,458 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,111 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,172 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,239 votes
7
— Good
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,322 votes
8
— Great
80%
Logan
60,248 votes
8
— Great
80%
Batman: Under the Red Hood
3,505 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,348 votes
8
— Great
80%
Heretik System: We Had A Dream
1 vote
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,571 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
11,995 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,143 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,158 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,193 votes
8
— Great
79%
Dune
35,205 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,649 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,727 votes
5
— Meh
79%
How to Train Your Dragon 2
18,908 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,578 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,066 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,732 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup