trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
HCK
0
followers
Peru
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
527
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,725 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,531 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,922 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,997 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,033 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,783 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,960 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,192 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,697 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,029 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,655 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,114 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,550 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,295 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,974 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,292 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,309 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,739 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,605 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,808 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,501 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,779 votes
8
— Great
84%
American History X
20,285 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,850 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,295 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,500 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,730 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
49,013 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,630 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,867 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,721 votes
8
— Great
84%
Coco
31,712 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,382 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,436 votes
7
— Good
83%
Memento
25,983 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,413 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,239 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,706 votes
4
— Poor
82%
Inglourious Basterds
37,041 votes
6
— Fair
82%
Deadpool
109,001 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,684 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,083 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,421 votes
6
— Fair
82%
Up
39,003 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,289 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,704 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,616 votes
8
— Great
82%
Dangal
2,127 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,242 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,799 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,918 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,380 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,336 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,381 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,816 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,154 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,030 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,770 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,362 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,447 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup