trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ketu
VIP
OG
10
92
followers
I used to live at Vulcan. But then Spock let it blew up.
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,317 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,448 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,212 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,636 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,781 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,841 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,083 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,309 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,748 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,479 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,130 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,353 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,321 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,372 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,128 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,006 votes
9
— Superb
73%
I, Robot
20,460 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
9
— Superb
62%
2012
16,886 votes
9
— Superb
70%
The Da Vinci Code
15,110 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,638 votes
9
— Superb
71%
Super 8
11,479 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,089 votes
9
— Superb
70%
Angels & Demons
11,028 votes
9
— Superb
79%
Rain Man
10,254 votes
9
— Superb
75%
Starship Troopers
9,971 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,522 votes
9
— Superb
71%
Cube
8,716 votes
9
— Superb
75%
Les Misérables
8,409 votes
9
— Superb
71%
There's Something About Mary
7,464 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,343 votes
9
— Superb
79%
The Hunt for Red October
7,242 votes
9
— Superb
76%
Dogma
6,723 votes
9
— Superb
77%
Galaxy Quest
5,785 votes
9
— Superb
59%
The Final Destination
5,229 votes
9
— Superb
78%
True Romance
4,956 votes
9
— Superb
77%
WarGames
4,858 votes
9
— Superb
75%
Thank You for Smoking
4,219 votes
9
— Superb
76%
High Fidelity
3,704 votes
9
— Superb
70%
Star Trek: Insurrection
3,434 votes
9
— Superb
73%
Spy Game
3,421 votes
9
— Superb
63%
Star Trek V: The Final Frontier
3,215 votes
9
— Superb
71%
The Kings of Summer
2,498 votes
9
— Superb
72%
Enter the Void
2,135 votes
9
— Superb
63%
Mission to Mars
2,094 votes
9
— Superb
62%
The Invasion
2,090 votes
9
— Superb
65%
The Mothman Prophecies
1,644 votes
9
— Superb
67%
Anna
1,137 votes
9
— Superb
67%
Antitrust
1,084 votes
9
— Superb
61%
Adore
1,029 votes
9
— Superb
74%
A Matter of Loaf and Death
865 votes
9
— Superb
67%
LOL (Laughing Out Loud)
416 votes
9
— Superb
71%
Paradise: Love
201 votes
9
— Superb
75%
The Bone Man
114 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup