trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Kiba Snowpaw
VIP
6
3
followers
Skibby
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
409
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
91%
The Shawshank Redemption
42,592 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,448 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,982 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,520 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,549 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,398 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,338 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,655 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,264 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,359 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,339 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,252 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,185 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,209 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,961 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,204 votes
7
— Good
81%
Heat
13,504 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,118 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,257 votes
7
— Good
81%
功夫
8 votes
7
— Good
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,953 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,975 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,917 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,942 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,088 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,183 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,766 votes
7
— Good
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,127 votes
7
— Good
80%
Ved Kongelunden...
6 votes
7
— Good
80%
Road Ends
6 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,965 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,702 votes
7
— Good
79%
Brad Williams: Fun Size
72 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,433 votes
7
— Good
79%
New Initial D the Movie - Legend 2: Racer
37 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,312 votes
7
— Good
79%
Becoming Mayan: Creating Apocalypto
134 votes
7
— Good
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,998 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,259 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,732 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,764 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,307 votes
7
— Good
78%
Lucky Number Slevin
7,941 votes
7
— Good
78%
Paprika
3,991 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,588 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,416 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,720 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,799 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,590 votes
7
— Good
77%
Enemy at the Gates
6,154 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,226 votes
7
— Good
77%
Law Abiding Citizen
9,545 votes
7
— Good
77%
The Butterfly Effect
15,365 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,615 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,691 votes
7
— Good
77%
District 9
19,883 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,028 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,228 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,757 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,049 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup