Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Billy Andersen
VIP
8
30
Followers
496
Following
Denmark
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
186
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
112,534 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,716 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,455 votes
8
— Great
80%
Logan
62,281 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,407 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
57,842 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,328 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
53,826 votes
7
— Good
81%
Joker
48,672 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
46,112 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,463 votes
9
— Superb
78%
Deadpool 2
42,836 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,937 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,266 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,411 votes
9
— Superb
82%
Up
39,824 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
38,276 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
37,339 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Marvel
35,978 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,314 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,996 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,925 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,057 votes
8
— Great
74%
Split
33,196 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,001 votes
8
— Great
84%
Coco
32,469 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
32,295 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
31,337 votes
4
— Poor
74%
It
29,725 votes
7
— Good
77%
Wreck-It Ralph
28,999 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
26,337 votes
6
— Fair
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,693 votes
9
— Superb
69%
Black Widow
24,607 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,081 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Warcraft
21,493 votes
10
— Totally Ninja!
74%
American Sniper
19,820 votes
3
— Bad
69%
Bird Box
19,140 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
19,053 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jumanji: The Next Level
18,724 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,483 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Don't Breathe
17,508 votes
2
— Terrible
63%
Dark Phoenix
17,503 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
17,294 votes
1
— Weak Sauce :(
61%
The Matrix Resurrections
16,819 votes
5
— Meh
71%
Fast & Furious 6
16,355 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Frozen II
15,351 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,976 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Red Sparrow
14,831 votes
2
— Terrible
73%
The Croods
13,992 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Underworld: Blood Wars
13,948 votes
5
— Meh
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,855 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,683 votes
10
— Totally Ninja!
66%
6 Underground
11,643 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
11,183 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rango
10,810 votes
8
— Great
68%
Ice Age: Continental Drift
10,126 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The BFG
10,068 votes
8
— Great
65%
Scary Movie
9,987 votes
5
— Meh
66%
The Internship
9,919 votes
10
— Totally Ninja!
59%
A Good Day to Die Hard
9,886 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch